UUG1H102MNQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUG1H102MNQ1MS
JLCPCB Part #
C1845417
Package
SMD,D18xL21.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.15A@120Hz 1000uF 2000hrs@85℃ 50V ±20% SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS