UUG1E222MNQ6MS
MFR.Part #
UUG1E222MNQ6MS
JLCPCB Part #
C2166387
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.35A@120Hz 16mm 2000hrs@85℃ 22.5mm 2200uF 25V ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS