UUG1E102MNQ1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUG1E102MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C6307753
Package
SMD,D12.5xL17.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 12.5mm 17.5mm 2000hrs@85℃ 25V 820mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS