UUG1C222MNQ6ZD
MFR.Part #
UUG1C222MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1667216
Package
SMD,D12.5xL22.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.15A@120Hz 12.5mm 16V 2000hrs@85℃ 22.5mm 2200uF ±20% SMD,D12.5xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS