UUG1C222MNQ1MS
MFR.Part #
UUG1C222MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2166815
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.15A@120Hz 16V 2000hrs@85℃ 2200uF ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS