UUG1A682MNQ1MS
MFR.Part #
UUG1A682MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2163782
Package
SMD,D18xL21.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.85A@120Hz 10V 2000hrs@85℃ 6800uF ±20% SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS