UUG0J332MNQ6MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUG0J332MNQ6MS
JLCPCB Part #
C2164141
Package
SMD,D12.5xL21mm
Description
-40℃~+85℃ 1.2A@120Hz 2000hrs@85℃ 3300uF 6.3V ±20% SMD,D12.5xL21mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS