UUE1C102MNS1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUE1C102MNS1ZD
JLCPCB Part #
C1600645
Package
SMD,D18xL17.5mm
Description
-55℃~+125℃ 1000uF 16V 17.5mm 18mm 5000hrs@105℃ 888mA@120Hz ±20% SMD,D18xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS