UUD1H151MNR1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUD1H151MNR1GS
Description
-55℃~+105℃ 10mm 10mm 150uF 5000hrs@105℃ 50V 670mA@100kHz ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS