UUB1V470MNL1GS
MFR.Part #
UUB1V470MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163179
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 2000hrs@125℃ 35V 47uF 52mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS