UUB1H470MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUB1H470MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163577
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 2000hrs@125℃ 47uF 50V 58mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS