UTT1C471MPD1TA
MFR.Part #
UTT1C471MPD1TA
JLCPCB Part #
C1596014
Description
-40℃~+105℃ 16V 178.8mA@120Hz 3.5mm 470uF 5000hrs@105℃ 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS