UTT1C221MPD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UTT1C221MPD1TD
JLCPCB Part #
C1589091
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 138mA@120Hz 16V 220uF 3.5mm 5000hrs@105℃ 680mΩ 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS