URZ2C470MHD
MFR.Part #
URZ2C470MHD
JLCPCB Part #
C1585794
Package
Plugin,D16xL15mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 15mm 160V 16mm 300mA@120Hz 47uF 7.5mm ±20% Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS