URZ1A103MHD1TN
MFR.Part #
URZ1A103MHD1TN
JLCPCB Part #
C1589461
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1.7A@120Hz 10000uF 1000hrs@105℃ 10V 18mm 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS