URS1V102MHD
MFR.Part #
URS1V102MHD
JLCPCB Part #
C1589929
Package
Plugin,D16xL15mm
Description
-40℃~+85℃ 1.1615A@10kHz 1000uF 15mm 16mm 2000hrs@85℃ 35V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS