URS1V100MDD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
URS1V100MDD1TD
JLCPCB Part #
C1584781
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 10uF 2.5mm 2000hrs@85℃ 35V 55mA@120Hz 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS