UPW2C221MHD
MFR.Part #
UPW2C221MHD
JLCPCB Part #
C1586194
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 160V 18mm 220uF 35.5mm 7.5mm 8000hrs@105℃ 800mA@10kHz ±20% Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS