UPW1V122MHD6TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPW1V122MHD6TN
JLCPCB Part #
C5111952
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.879A@120Hz 1200uF 16mm 20mm 35V 7.5mm 7000hrs@105℃ ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS