UPW1J271MHD1TN
MFR.Part #
UPW1J271MHD1TN
JLCPCB Part #
C1585140
Package
Plugin,D16xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 1.41A@100kHz 15mm 16mm 270uF 63V 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS