UPW1A682MHD6TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPW1A682MHD6TN
JLCPCB Part #
C1589982
Package
Plugin,D18xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 18mm 2.329A@120Hz 20mΩ 25mm 6800uF 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS