UPV1H120MFD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPV1H120MFD1TD
JLCPCB Part #
C1584159
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 12uF 2.5mm 5000hrs@105℃ 50V 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS