UPV1C151MGD1TD
MFR.Part #
UPV1C151MGD1TD
JLCPCB Part #
C1591184
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 150uF 16V 3.5mm 390mΩ 5000hrs@105℃ 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS