UPT2P121MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPT2P121MHD
JLCPCB Part #
C1589793
Package
Plugin,D12.5xL35.5mm
Description
-25℃~+105℃ 12.5mm 120uF 220V 35.5mm 5000hrs@105℃ 5mm 784mA@10kHz ±20% Plugin,D12.5xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS