UPT2G560MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPT2G560MHD
JLCPCB Part #
C1590747
Package
Plugin,D12.5xL40mm
Description
-25℃~+105℃ 12.5mm 400V 40mm 5000hrs@105℃ 56uF 5mm ±20% Plugin,D12.5xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS