UPT2E561MRD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPT2E561MRD
JLCPCB Part #
C4155617
Package
Plugin,D25xL52mm
Description
-25℃~+105℃ 1.55A@120Hz 12.5mm 250V 25mm 5000hrs@105℃ 52mm 560uF ±20% 插件,D25xL52mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS