UPS0J153MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPS0J153MHD
JLCPCB Part #
C1601941
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-55℃~+105℃ 15000uF 18mm 2.7A@100kHz 3000hrs@105℃ 35.5mm 6.3V 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS