UPS0J151MED1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPS0J151MED1TA
JLCPCB Part #
C1592167
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 125mA@120Hz 150uF 2.5mm 2000hrs@105℃ 500mΩ 6.3V 6.3mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS