UPM2A390MPD6TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM2A390MPD6TD
JLCPCB Part #
C1588279
Package
Plugin,D8xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 20mm 39uF 5000hrs@105℃ 500mA@10kHz 5mm 8mm ±20% Plugin,D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS