UPM1K331MHD6
MFR.Part #
UPM1K331MHD6
JLCPCB Part #
C1588320
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1.1A@120Hz 16mm 25mm 330uF 5000hrs@105℃ 7.5mm 80V 99mΩ ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS