UPM1K271MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM1K271MHD
JLCPCB Part #
C1669038
Package
Plugin,D12.5xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 100mΩ 12.5mm 270uF 31.5mm 5000hrs@105℃ 5mm 80V 945mA@120Hz ±20% 插件,D12.5xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS