UPM1J561MHD6TN
MFR.Part #
UPM1J561MHD6TN
JLCPCB Part #
C1589210
Package
Plugin,D12.5xL40mm
Description
-55℃~+105℃ 1.73A@10kHz 12.5mm 40mm 5000hrs@105℃ 560uF 63V 7.5mm ±20% Plugin,D12.5xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS