UPM1J561MHD6
MFR.Part #
UPM1J561MHD6
JLCPCB Part #
C1586112
Package
Plugin,D18xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.41A@120Hz 18mm 20mm 39mΩ 5000hrs@105℃ 560uF 63V 7.5mm ±20% Plugin,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS