UPM1H561MHD6
MFR.Part #
UPM1H561MHD6
JLCPCB Part #
C1600417
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.27A@120Hz 16mm 20mm 44mΩ 5000hrs@105℃ 50V 560uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS