UPM1H152MHD6
MFR.Part #
UPM1H152MHD6
JLCPCB Part #
C1590365
Package
Plugin,D18xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1500uF 18mm 2.1A@120Hz 29mΩ 31.5mm 5000hrs@105℃ 50V 7.5mm ±20% Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS