UPM1C182MHD6TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM1C182MHD6TN
JLCPCB Part #
C1589179
Package
Plugin,D12.5xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.53A@120Hz 12.5mm 16V 1800uF 31.5mm 37mΩ 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% Plugin,D12.5xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS