UPM1A472MHD6TN
MFR.Part #
UPM1A472MHD6TN
JLCPCB Part #
C1590232
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 16mm 2.35A@10kHz 31.5mm 4700uF 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS