UPM1A122MPD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM1A122MPD1TD
JLCPCB Part #
C1588893
Package
Plugin,D10xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1.12A@120Hz 10V 10mm 1200uF 25mm 5000hrs@105℃ 50mΩ 5mm ±20% Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS