UPM0J392MHD6TN
MFR.Part #
UPM0J392MHD6TN
JLCPCB Part #
C1599029
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.59A@120Hz 16mm 20mm 36mΩ 3900uF 5000hrs@105℃ 6.3V 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS