UPM0J221MED1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM0J221MED1TA
JLCPCB Part #
C1592471
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 11mm 2.5mm 2000hrs@105℃ 220uF 285mA@10kHz 6.3V 6.3mm ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS