UPJ2D101MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPJ2D101MHD
JLCPCB Part #
C1585361
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 18mm 200V 345mA@120Hz 40mm 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS