UPJ1V470MED
MFR.Part #
UPJ1V470MED
JLCPCB Part #
C433176
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 11mm 160mA@120Hz 2.5mm 2000hrs@105℃ 35V 47uF 6.3mm ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS