UPJ1K391MHD6TN
MFR.Part #
UPJ1K391MHD6TN
JLCPCB Part #
C1587963
Package
Plugin,D18xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 18mm 20mm 390uF 5000hrs@105℃ 7.5mm 80V 89mΩ 908mA@120Hz ±20% Plugin,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS