UPJ1E122MHD6
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPJ1E122MHD6
JLCPCB Part #
C1585994
Package
Plugin,D18xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 1.4A@120Hz 1200uF 15mm 18mm 25V 5000hrs@105℃ 61mΩ 7.5mm ±20% Plugin,D18xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS