UPJ1C561MHD6TO
MFR.Part #
UPJ1C561MHD6TO
JLCPCB Part #
C1589444
Package
Plugin,D12.5xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 12.5mm 130mΩ 15mm 16V 5000hrs@105℃ 560uF 5mm 745mA@120Hz ±20% Plugin,D12.5xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS