UPJ1C391MPD6TD
MFR.Part #
UPJ1C391MPD6TD
JLCPCB Part #
C1585795
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 160mΩ 16V 16mm 390uF 5000hrs@105℃ 570mA@120Hz 5mm ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS