UPJ1C181MED1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPJ1C181MED1TD
JLCPCB Part #
C1584303
Package
Plugin,D6.3xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 15mm 16V 180uF 2.5mm 2000hrs@105℃ 405mA@10kHz 6.3mm ±20% 插件,D6.3xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS