UPJ1C102MHD6
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPJ1C102MHD6
JLCPCB Part #
C1668245
Package
Plugin,D16xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 1.27A@10kHz 1000uF 15mm 16V 16mm 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS