UPJ0J222MPD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPJ0J222MPD
JLCPCB Part #
C1589997
Package
Plugin,D10xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.32A@120Hz 10mm 2200uF 31.5mm 5000hrs@105℃ 5mm 6.3V 66mΩ ±20% Plugin,D10xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS