UPA1V222MHD1TN
MFR.Part #
UPA1V222MHD1TN
JLCPCB Part #
C1584522
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 2.76A@100kHz 2200uF 25mm 35V 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS